2024. május 12., vasárnap, Pongrác napja

Hétvégi kosárlabda mérkőzések eredményei - Huszti jól szerepelt a válogatottban - Sikereket értek el a soproni sportolók

Gunaras KC Dombóvár– Soproni Ászok-SMAFC 99–97 (24–18, 27–31, 25–29, 23–19)
Dombóvár, 400 néző. V: Forrai, Makovsky
DOMBÓVÁR: LeGrange 21/6, DEÁK 23/15, SOLA 22/12, BÓDI 20/3, Fisher 5/3. Cs: Krasznai T., Panta 8. Edző: Bálind József
SOPRON: MCDANIEL 28/9, Pojbics 3, RAWLINS 21/9, Vavra A. 15, VILCINSKAS 16. Cs: Mogyorósy 2, Walke 12/6, Körtélyesi. Edző: Patkós Zoltán
Nyertnek tűnő meccset engedett ki a kezéből a soproni csapat, ám a meccset megóvták!

BEAC-ÚJBUDA–RÖHNISCH-FOTON SOPRON 55–59 (19–14, 16–16, 4–19, 16–10)
Gabányi-sportcsarnok, 100 néző. V: Balogh, Kis B.
BEAC: Kiss G. 4, Muszbek 5/3, Kovács K. 2, KONCZ ZS. 14, LISINA 14. Cs: Dömötör 8, Izsák 2, Kinter 6/6, Selmeci, Göbölös. Edző: Sterbenz Tamás
FOTON: Kocsis 2, Halmos 3/3, SZÔKE 14, DÉNES 13/9, RADNÓTY 19/3. Cs: Hadarics 2, Burgmann 2, Takács 2, Veres, Horváth Adrienn 2. Edző: Válé Flórián
Nem forgott veszélyben a soproni siker.

EUROLEASING-ORSI SOPRON - MIZO-PÉCSI VSK 71–70 (25–21, 14–14, 12–25, 20–10)
Sopron, 1200 néző. V: Földházi, Benczur T.
ORSI: Bieliková 2, KOVACSEVICS 25/6, Honti 3, Seres, Veszel 7/3. Cs: VAJDA 13/9, HORVÁTH ZS. 15/3, Szlimák 2, Török 4. Edző: Natália Hejková
PÉCS: Iványi 7/3, Tranquilli 6, BOIKO 17, Ambrus 4, BRANZOVA 19/3. Cs: Keller 5, Szakács 3/3, BÉRES 9, Fegyverneky. Edző: Rátgéber László
Kovacsevics büntetődobásaival nyert a jól küzdő Sopron.

Zala Volán – Szekszárd 74-68. Ld.: Lichnerová 15, Szentkirályi 14/6.

Barátságos mérkőzés:
Magyarország - Japán 3-2 (0-0)
Zalaegerszeg, 5000 néző, vezette: Edo Trivkovic (horvát)
A válogatottban helyett kapott Tóth Mihály és Huszti Szabolcs is. Utóbbi készítette elő második gólunkat, majd a 90. percben büntetőt is értéksített. A további magyar gólok Kuttor és Juhász nevéhez fűződnek.
A gyors és jól cselező Huszti a magyar válogatott egyik erősségének bizonyult!
Az április 28-i brazilik elleni válogatott mérkőzésen valószínűleg mind a három soproni labdarúgó, Tóth Mihály, Huszti Szabolcs és Pető Zoltán is helyet kap. (RTL Klub, 20.15)

A sport soproni világa többek között nemzetközi kispályás labdarúgó tornával és Európa futóversennyel ünnepli hazán belépését az EU-ba.

Szombaton és vasárnap, Szegeden MK döntőt játszik az Euroleasing-Orsi Sopron női kosárlabda csapat. Szombaton este a házigazdák lesznek az ellenfelek, míg vasárnap a döntőbe, ha bekerül a soproni csapat a Szolnok – Diósgyőr párharc győztese lesz az ellenfél. Zakaluzsnaja ellenben az idény során sérülése miatt már nem szerepel a csapatban.

Labdarúgó megyi III. Osztály:  Sopronkövesd – SFAC 1-2. A soproni gólokat Gosztola rúgta.
Labdarúgó NB III: SVSE – Integral DAC 0-0.

Szombaton és vasárnap rendezték immár XIII. alkalommal a Lővér Uszodában a 24 órás úszóversenyt.

A Sopronban megrendezett teke diákolimpián az A kategóriás lányok küzdelmében Németh Viktória (Vendéglátótpari Szakközépiskola) 276 fával a második, a fiúk versenyében Ritter Tamás a (Petőfi Sándor Általános Iskola) 191 fával a második, míg Németh László (Petőfi Sándor Általános Iskola) 186 fával a harmadik lett. Mindhárom sportoló a Soproni Ászok versenyzője.
A Budapesten megrendezett országos junior és női billiárd bajnokságon, a soproni indulók közül Pieler Gergely a harmadik, a női bajnokságban a 12 éves Buris Bettina a második helyen zárta a versenyt.