Borostyán
  Egészség

Sport

Matáv Intertoto? - Bajnok a SFAC! - Ambrus Diósgyőrben

Bizonytalanná vált a Matáv FC Sopron indulása az UFA Intertotó Kupában. Az történt ugyanis, hogy a DVSC Magaforce mégis indulni akar, így az európai szövetség változtatott a korábbi renden, és ez hátrányos a soproni csapatnak. A visszalépés esetén viszont kártérítést kellene fizetnie a magyar bajnokság ötödik helyezettjének...

Németország -  Magyarország 0-2 (0-2)
Kaiserslautern, Fritz Walter-stadion, 36 073 néző vezette: Bennett (angol)
Magyarország: Király - Szélesi, Stark, Juhász, Tóth A. - Bodnár, Rósa D., Leandro (Tóth B., 63.), Huszti (Bodor, 92.) - Gera (Gyepes, 89.), Torghelle.
Gsz: Torghelle (7., 31.)
Az MTK centere tarthatatlannak bizonyult, de Király Gábor és Gera is remekeltek.

Labdarúgó NB II utolsó előtti forduló
A Mosonmagyaróvár MTE 3-2-re  nyert hazai pályán a Celldömölk ellen, és bajnok lett. Gratulálunk a csapatnak és főleg a Sopronból odakerült játékosedzőnek, Tiba Zoltánnak.

Bajnok a SFAC!
A 104 éves klub, a megyei bajnokság III. osztályában 9-1-re verte Kópházát. Gsz: Gosztola (3), Farkas (2), Vécs. Erdős, Mozsolits, Talabér.

Labdarúgó NB III: SVSE – Sümeg 1-1. A soproni gólt Bácskai szerezte.

Az NBA döntőjébe a Los Angeles Lakers és a Detroit Pistons csapatai kerületek!
Az NBA negyeddöntőjének első mérkőzésén a Detroit nyert 87-75-re, Los Angelesben a Lakers ellen. A Pistons most 1-o-ra vezet.

Ambrus Erzsébet, a Soproni Postás volt kosárlabdázója a PVSK-tól egy évre a Diósgyőri KSK-hoz igazolt.

528 résztvevője volt a Sopron-Balf kerékpáros túrának, melyet mintaszerűen rendezett meg Borossay György a Vas-Villa tanára. A 27 kilométeres távot valamennyi résztvevő a szintidőn belül teljesítette.

Roland Garros, Párizs:
Az orosz Anasztázia Miskina, simán 6-1, 6-2-re győzte le a döntőben honfitársát, Jelene Gyemetyievat, az első orosz győzelem Párizsban!
Az agrentin Gaton Gaudio 0-2-ről 3-2-re nyert (szettarány) honfitársa Coria ellen, s bajnok lett (0-6, 3-6, 6-4, 6-1, 8-6)