2024. május 13., hétfő, Szervac, Imola napja

Vulkán Kupa - Balogh a BEAC edzője - Foci hírek

A Vulkán Kupa elnevezésű amatőr férfi teniszversenyt Pálla Zoltán nyerte, megelőzve Kubinszky Jánost, valamint Schlaffer Ferencet és Polgárdy Tamást. A párosversenyben a Stefanics – Pálla kettős győzött.
A soproni teniszező, Babos Zsuzsa jelenleg a 426. helyen áll a WTA világranglistán.

Az országos teniszbajnokság női egyes számának első fordulójában Sülyös (SVSE) – Adankó (MTK) 4-6, 6-3, 6-3, míg Dorn (SVSE) – Somogyi (MTK) 6-1, 6-3.

Június 11-én kezdi meg a Matáv FC Sopron a felkészülést az új bajnoki szezonra. Az Intertoto Kupában a soproniak ellenfele a Teplice (cseh) együttes lesz.
A csapatból Pintér Zoltán Ciprusba tart, a soproni klub nem szerződteti a Baumgartnert, Csekét,  Hajdú Attilát és Grósz Róbertet. Pető Zoltán és Tóth Mihály június 14-én csatlakozik újra a rövid szabadság után a csapathoz.

Németh Zoltán, a Békéscsaba volt edzője, a továbbiakban már nem trenirozza a Viharsarok csapatát. A soproni születésű szakember további sorsáról még nem kaptunk hírt.

Az NBA negyeddöntő második mérkőzésén, Los Angelesben a Lakers, hosszabbításban ugyan de Kobe Bryant ragyogó játékával legyőzte a Detroit Pistons csapatát. Az állás most 1-1, következik három meccs Detroitban!

A Tampa Bay jégkorong együttese nyerte a Stanley Kupát, miután a döntő meccsen 2-1-re legyőzet a Calgary csapatát.

Balogh Judit lesz a BEAC edzője! A bajnokságban az utolsó helyen végzett egyetemista gárda régi edzője, Sterbencz Tamás doktori tanulmányai miatt távozott a szakvezetői posztról.

Június 8-án, dr Csík Ferencről, a berlini olimpia 1000 m-es gyorsúszó bajnokáról nevezték el a Lővér uszodát.