2024. május 10., pĂ©ntek, Ármin, Palma napja

Euroliga sorsolás - Tóth Mihály marad - Gyeplabda hírek, részletesen: Ifjúsági gyeplabda terem torna - Sopron kupa felnőtt gyeplabda torna

Az Orsi cég kilépett a soproni bajnoki harmadik helyezett női kosárlabda csapat támogatói köréből, helyére belépett az MKB!

A július 3-án Münchenben megtartott Euroliga sorsoláson az MKB-Euroleasing Sopron mérkőzéseinek rendjét is  kisorsolták:
                                 2004
                                     november 3.: Sopron - Szentpétervár (orosz)
                                     november 10.: Vilniusz (litván) - Sopron
                                     november 17.: Sopron - Zaporozsje (ukrán)
                                     november 24.: Sopron - Brno (cseh)
                                     december 1.: Sopron - Wisla Krakow (lengyel)
                                     február 9.: szabadnap

A Foton-Sopron ellenfelei az Európa Kupában: Ruzomberok (szlovák), USK Praha (cseh), ZKK Medvescsak (horvát). - Az időpontok még nem véglegesek!

A labdarúgó EB döntőjében: Portugália - Görögország 0-1. Gsz.: Hariszteasz. A 66 éves német edző Otto Rehhagel az ókori dicsőséget vitte vissza Hellaszba!

Tóth Mihály valószínűleg marad a MATÁV FC Sopronnál, ahonnan visszament az MTK-ba Mladen Lambulics.
 Hírünk első része óriási örömet kelthet Sopronban, míg Lambulics távozása érzékeny veszteség. A soproni labdarúgó csapat július hetedikén az osztrák elsőligás középcsapatot az Admira Wackert fogadja (19 órakor).

Az Anger réti pályán rendezték meg az elmúlt hét végén a 23. Scarbantia - Ászok női kispályás labdarúgó tornát, melyen 20 csapat indult. A végső győzelmet az újonc Varga-Trans (Szekszárd) együttese szerezte meg.

Wimbledonban a női egyes döntőjében az orosz Marija Sarapova két játszmában fantasztikus játékkal 6-1, 6-4-re verte az amerikai Serena Williamst. Kapott is érte "standing ovation"-t a centerpálya közönségétől. Sarapova minden idők egyik legnagyobb tehetségének tekintendő, aki 17 éves korában első wimbledoni döntőjében már nyerni tudott. Sikere felér egy olimpiai bajnoki aranyéremmel.

A svájci Roger Federer nyerte Wimbledonban a férfi egyest, miután a döntőben 4-6, 7-5, 7-6, 6-4-re nyert az amerikai Andy Roddick ellen.

A Tour de France kerékpáros körversenyen jelenleg a prológ és az első szakasz után a svájci Fabian Cancellara vezet. Az amerikai Lance Armstrong jelenleg a harmadik helyen tanyázik. Ő, valamint a német Jan Ulrich a favoritok az Eurosporton remek közvetítéseket láthatunk naponta a versenyről, hála a kitűnő magyar kommentároknak és a remek operatőri produkciónak. A Tour csaknem olyan sportértékű, mint az olimpia.

Gyeplabda. Négy ifjúsági csapat vett részt azon a tornán, melyet a Székelyudvarhely nyert meg, a döntőben az erdélyiek  7-5-re verték a soproniakat.
A Káposztás utcai pályán négy felnőtt csapat kupaversenyében: 1. HC Budapest, 2. Sopron, 3. Székelyudvarhely, 4.Zágráb.
 W. F.

Gyeplabda - Ifjúsági gyeplabda terem torna - Sopron kupa felnőtt gyeplabda torna
A hétvégén gyeplabda sportágban a Soproni Ünnepi Hetek keretén belül,egyben a 80 éves gyeplabda szövetség tiszteletére, jubileumi tornát rendeztek.
Szombaton és vasárnap ifjúsági majd felnőtt korosztályban játszottak mérkőzéseket.
A fiataloknál a Székelyudvarhely, a felnőtteknél pedig a magyar bajnok Rosco SE lett az első.