CyberPress
közéleti magazin
cyberpress@sopron.hu
2024. május 6., hétfő, Ivett, Frida napja


Irodalmi Kávéház

Intranet Galéria

Apróhirdetések

Képeslapok

Soproni Képindex

Polgármesteri Hivatal

ZÓNÁK
Főoldal
Lapszemle
  Lapszemle
Kultúra
  KultúrVáros
  Lélektől lélekig
  SzínházVilág
  Soproni Ünnepi Hetek
  Borváros
Regionális kulturális programajánló
  Színház
  Kiállítás
  Rendezvények
  Hangverseny-Zene
Cyber Kurír
  Hírek - események
  Szomszédvár - Régió
  Soproni Snassz
Európai Unió
  EU
Cyber hírek
  Közélet
  SopronMedia
  Városháza
  Sport
Szórakozás
  Fesztiválgájd
  HangFal
  Mi1más
  Diákélet - diákszáj
  ViccGödör
Gazdaság
  Kereskedelmi és Iparkamara
Sport - szabadidő
  Sportcentrum
  Száguldó Cirkusz
Tudomány-technika
  Űrvadász
  Egészség
Környezet
  Borostyán
  Egészség

EU  

„Iránytű a régiónak”

A vártnál jóval több alkotás érkezett a Nyugat-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség pályázatára.

A regionális és a helyi kisebbségek együttműködésének megismertetése és erősítése a célja az első alkalommal kiírt HIP, azaz „Hatékony Innovatív Partnerség” elnevezésű pályázatnak, amelyre 111 alkotást küldtek el a nyugat-magyarországi régióból. A szakmai zsűri négy kategóriában osztott díjakat, amit pénteken, a kiállítás megnyitóján vehettek át készítőik a Liszt Ferenc Konferencia és Kulturális Központban.
Kozma Adrienn, a Nyugat-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség munkatársa a Cyberpressnek elmondta: „Szerettük volna, ha a regionalizmusról és az Európai Unióról nemcsak a szakmához érkezik el a hír és az információ. Kíváncsiak voltunk, hogy egy ilyen felhívásra mennyire sikerül átmozgatni a régiót.”
Az Együttműködés-Összefogás-Partnerség jegyében készült tárlat megnyitóját - egy kétéves EU programsorozat nyitó rendezvényeként, a közös jövőkép kialakításának szándékával rendezett - szakmai konferencia követte.

Az „Iránytű a régiónak” című fórumon egyebek mellett elhangzott: Az Európai Unió és az állampolgárok között a legközvetlenebb kapcsot a regionális és helyi közösségek képezik, amelyek a folytonos megújulás készsége és igénye nélkül nem fejlődhetnek. Bár sok a jó kezdeményezés, a Nyugat-Magyarországi Régió gazdasági szereplőinek együttműködése  nem elég hatékony.
Egy nemrég csaknem 200 szervezet megkérdezésével készített kutatás eredményeiről szólva rámutattak: a térségben kialakult együttműködésektől a résztvevők elsősorban a pályázati források megszerzésének nagyobb esélyét várják, míg a tapasztalatcserét és a fejlődés lehetőségét kevésbé tartják fontosnak. Hollósi Szabolcs, a BFH Európa Kft. munkatársa hozzátette: „Meglepetésünkre a megkérdezettek egy része attól tart, hogy szervezeti önállóságukat elvesztik, fel kell adni a saját elveiket, céljaikat.”
A konferencián elhangzott: a vállalkozói, a civil és az állami szektor közti együttműködés erősítése érdekében a következő két évben több szakmai konferenciát és ingyenes képzést szerveznek, hogy a kialakuló szakmai hálózatok minél több Uniós pályázaton szerepelhessenek sikerrel.

Tóth Anita Lilla
 



2005. oktĂłber 01., szombat 00:14


címlap zóna archívum




© 1999-2007, Internet Sopron Egyesület