CyberPress
közéleti magazin
cyberpress@sopron.hu
2024. december 22., vasárnap, Zénó napja


Irodalmi Kávéház

Intranet Galéria

Apróhirdetések

Képeslapok

Soproni Képindex

Polgármesteri Hivatal

ZÓNÁK
Főoldal
Lapszemle
  Lapszemle
Kultúra
  KultúrVáros
  Lélektől lélekig
  SzínházVilág
  Soproni Ünnepi Hetek
  Borváros
Regionális kulturális programajánló
  Színház
  Kiállítás
  Rendezvények
  Hangverseny-Zene
Cyber Kurír
  Hírek - események
  Szomszédvár - Régió
  Soproni Snassz
Európai Unió
  EU
Cyber hírek
  Közélet
  SopronMedia
  Városháza
  Sport
Szórakozás
  Fesztiválgájd
  HangFal
  Mi1más
  Diákélet - diákszáj
  ViccGödör
Gazdaság
  Kereskedelmi és Iparkamara
Sport - szabadidő
  Sportcentrum
  Száguldó Cirkusz
Tudomány-technika
  Űrvadász
  Egészség
Környezet
  Borostyán
  Egészség

ZeneBona  

"...húz a lemez, rendesen. Olyan jó zenei betétek, vokálok hallhatóak, hogy csak na."

Warpigs


A zenekar második albumáról előljáróban csak annyit: a május végén megjelent korongot csak most kapta meg lapunk, úgyhogy már megjelent a produkcióról néhány kritika. Ami, abból a szempontból jó, hogy, ha semmi nem jut eszébe a cikkírónak, csak idézi valamely sajtóorgánumot. Másrészt viszont rossz, mert a Warpigs második, Quartz című albumát nagyon sok újság jól lehúzta, viszont e sorok írójának kimondottan tetszik...
Na, objektivításra fel!

Mint az köztudomású, az album producere és hangmérnöke Donal Hodgson volt, aki dolgozott már Tina Turnerrel is, meg a Happy Mondays-al is. Élete első olyan lemeze ez, aminek végig ő volt a zenei rendezője. Szóval kihívás volt neki is a munka. Kicsit elmosódott a kép. Mondjuk jó lenne tudni, hogy mennyire szólt bele a munkába, mennyire alakította, formálta át a dalokat, hogy csak egy végrehajtó figura volt-e csupán, vagy az ő munkája volt a csapat tulajdonképpeni stílusváltása?
Mert első hallásra nagyon furcsa a lemez, főleg az bemutatkozó albumukhoz képest. Ott ugye főképp a jókedv, a szétfeszítem a világot filing volt jellemző, itt meg inkább az elmélyedés, lelassulás. Jó, hallható ezen is gyors nóta, mint a szenzációsra sikerült W.A.G, ( Én speciel ezzel a nótával szoktam reggel riogatni lakótársaimat.) de mégis a lassú tempó dominál végig, mind a 12 nótában.
Viszont, húz a lemez, rendesen. Olyan jó zenei betétek, vokálok ( Balázs Bence) hallhatóak, hogy csak na. Bizonyos daloknak ( A rock & roll halott, Gang, Oscar) olyan nagyon különleges hangulata van, hogy hallgatása közben teljesen kikapcsol az ember.
Ettől függetlenül felfogható a közönség arculcsapásaként is, ha jobban belegondolunk. Hiszen a fanok már várták az új pörgős nótákat, erre fel kapnak egy zömében ülős, pihizős albumot, amelyben megtudhatják, hogy a rock & roll halott, hiszen ma már két méterrel a föld alatt pihen / valahol egy sivatagban. Persze, a közönség is változik, öregszik, lehet, hogy tudatos volt a csapat váltása. Vagy nem.
Ki tudja.
Mindenestre az tény, hogy az album világszínvonalú. Például a már idézett A rock & roll halott, vagy az Oscar bármelyik nemzetközi listán megállná a helyét. Hangzásban is, meg úgy egyébként is.
Hallgassátok, vegyétek, élvezzétek.
Ja, aki akar látni egy rengeteg információt felvonultató honlapot, kattintson ide.
amajormarci



1999. szeptember 26., vasárnap 00:00


címlap zóna archívum




© 1999-2007, Internet Sopron Egyesület