A GYSEV-RINGA ezüstérmes, a Postás bronzérmes lett
Magyar Kupa döntő: megint nem sikerült
MIZO-PVSK - GYSEV-RINGA 64:63 (11:14, 21:14, 17:14, 15:21)
Óriási küzdelem folyt a pályán és a nézőtéren egyaránt. Mindkét csapat kiválóan felkészült, és teljes erőbedobással küzdött. Sajnos, a bírókról ezt nem lehet elmondani. Ez olyan tényező, amit nem szoktam emlegetni, de egy ilyen kiélezett küzdelemben döntő tényezővé lépett elő. Az elődöntő alatt a két játékvezető minden érintést lefújt. A döntőn ezzel ellentétben a játékvezetők szinte mindent megengedtek, a kézilabdázók is néha elpirultak volna. Mindezt következetlenül tették; volt, amikor ártatlan helyzetben alig-érintésre faultot fújtak, máskor jelentős ütéseket vagy testtel való megengedhetetlen lökéseket sem. Rossz napot fogtak ki. Mindebből a soproniak olyan hátrányt szenvedtek, hogy Balogh Judittal bármit megtehettek büntetlenül. Ez a tény már a mérkőzés elején kiütközött, és erősen befolyásolta az eredmény kialakulását. A Pécs, védekezésével, már eleve a könyörtelen játékra készült fel, s ezt a játékvezetők szolgaian asszisztálták (nyilván van ebben Rátgéber-ráhatás). Szlávik Csaba, aki maga is kiváló játékos volt, hogy ennyire elnézzen sorozatos szabálytalanságokat - szinte hihetetlen. Pedig kell, hogy legyen magyarázata, csak legfeljebb mi nem tudunk róla. Sorozatban láttunk Euroliga találkozókat, ahol a legritkább esetekben lehetett a bírókra rosszat mondani. Ekkora lehet a különbség a magyar és nemzetközi bíráskodás között? Szomorú.
Ha a bírói tevékenységen túl jobb napot fog ki Vilipic, Eördögh pedig a betegsége miatt nem hagy ki edzéseket, Donkó aktívabb szerepet vállal, akkor még így is soproni győzelem született volna. A Pécs csapatában Iványi egészen sziporkázó játékot mutatott, Vilutyte és Tuvics, valamint Csák hozta a tőle elvárható formát. Az egész találkozó szuper izgalmas volt, a legvégsőkig nem lehetett biztosan megmondani, ki lesz a győztes. A befejezés előtt másfél perccel aztán jött egy kényes eset: vajon a támadási idő lejárta előtt vagy után dobta-e el Csák a labdát, ami végül bement. A mérkőzés ellenőre jónak ítélte a kosarat, és ekkor elszabadult a pokol. A közönség tiltakozott, s ez a momentum a végső eredményt is befolyásolta. (Mármint a megadott kosár). Balogh 3 pontos pécsi vezetésnél és 2,5 mp-nél két személyit értékesített, ami után már nem volt a hazaiaknak lehetősége a nyerésre. Balogh a második személyit le akarta a gyűrűről pattintani, de pechjére az is bement a kosárba. A lefújás után a két bíró kimenekült a csarnokból, de a közönség még sokáig tüntetett. A GYSEV-RINGA óvást jelentett be annak a bizonyos Csák-féle dobásnak a késői volta miatt. A versenybíróság az óvást elutasította. Nyilván folytatása lesz a dolognak.
PÉCS: IVÁNYI 17/3, Károlyi -, CSÁK 13/3, VILUTYTE 16/3, TUVIC 8, Cs: Darida -, Keller 2, Pretreger 2. Edző: Rátgéber László.
GYSEV: Donkó 3, BALOGH 14, ZIRKOVÁ 22/12, Kovácová 8, Vilipic 4, Cs: SERES 10/3, Eördögh 2. Edző: Sterbenz László.
Mérkőzés a Magyar Kupa harmadik helyéért
SOPRONI POSTÁS-TABÁN TRAFIK - DIÓSGYŐR 79:56 (23:28, 18:6, 18:7, 20:15)
Nagy harci kedvvel kezdtek a csapatok. Az elején a Diósgyőriek nem tudtak hibázni, és 10 pontos előnyhöz jutottak. A kezdeti lendületet sikerült a Postásnak főleg Bajkusa remek játékával megtörni, és a vezetés átvétele után egyértelmű volt, hogy a bronzérmes alakulat csak a Postás lehet. A találkozó folyamán aztán élvezetes küzdelmet láthatott a közönség, főleg úgy, hogy nem kellett izgulni a hazai győzelemért.
POSTÁS: BAJKUSA 22/3, Csákány 11/3, Mészáros 6/3, RADNÓTY 5, AMBRUS 15, Cs: Hiraková 9/3, VERES 8/6, Englert -, Russai -. Edző: Magyar András.
DIÓSGYŐR: Török 4/3, BROSOVSZKY 22/12, Balogh 10/6, Milovics 7, Vojnics 7, Cs: Sitkei 2, Bukovszki 1, Szlimák -, Ando 3. Edző: Vukicsevics Milen.
Tvordy György
2001. március 19., hétfő 12:18
|