2024. április 20., szombat, Tivadar napja

A női csapatok sikerei és a fiú csapatok vereségei

Rájátszás futószalagon

SOPRONI POSTÁS-TABÁN TRAFIK - ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 96:68 (23:21, 28:21, 22:19, 23:17)

2001. április 6-án játszott mérkőzés

Ez volt a harmadik találkozó, eddig 1:1 volt az állás. Az első negyedben szorosan alakult az eredmény, soproni oldalon főleg Bajkusa volt eredményes, míg a vendégeknél Vidovics dobta a kosarak java részét. A második negyed közepétől a szekszárdiak rengeteg gyermeteg hibát vétettek, és ezt a Postás kihasználta, ezzel a félidőben már 19 pontos volt a soproni előny. A folytatásban sem tudott a Szekszárd jelentősen javítani, csak rövid idejű fellángolásaik voltak. Ezzel eldőlt, hogy a párharc 2:1 lett a Postás javára. Folytatás 8-án Szekszárdon.

POSTÁS: BAJKUSA 20, CSÁKÁNY 22/3, Mészáros 2, AMBRUS 20, Hiraková 12, Cs: Fodor 12, Veres -, Radnóty 8, Englert -. Edző: Magyar András.

GYSEV-RINGA - KECSKEMÉTI KC 113:45 (32:8, 22:8, 33:12, 26:17 )

2001. április 7-én játszott mérkőzés

Óriási volt a különbség a két csapat között. A Kecskemét tartalékos volt, míg a GYSEV a legjobbjaival tudott kiállni. Kínos volt szemlélni a vendégek vergődését, pedig a bajnokesélyesnek legjobbjait kellett játszatni, nehogy kiessenek a játékból, mert mostanában mérkőzéshiány van. A legközelebbi mérkőzést csak április 28-án vívják a Soproni Postás ellen. A közönség jól szórakozott, élvezte a gyors, könnyed játékot. Balogh, Zirková és végre Vilipic is eredményesen játszott, de bíztató volt Eördögh, Donkó és Seres játéka is. Kovácová egy kicsit halvány volt, míg a befejező negyedben pályára kerülő fiatalok megállták helyüket. Ezzel a GYSEV 3:0-ra nyerte a negyed döntőt.

GYSEV: ZIRKOVÁ 16/9, BALOGH 24/9, EÖRDÖGH 11, Kovácová 5, VILIPIC 21, Cs: DONKÓ 11, Seres 6, Dénes 7/3, Horváth 6, Dali 6. Edző: Sterbenz László

KECSKEMÉT: Madaras 5/3, Fürész 4, KOVÁCS 12, Pásztói 2, BÍRÓ 14, Cs: Pintér 6/3, Szavercsenko 2, Kanyo -, Pálvölgyi -, Nagy -. Edző: Novák Gábor.

DOMBÓVÁRI VMSE - SMAFC-ROTO ELZETT 95:59 (23:17, 25:16, 24:11, 23:15)

A Dombóvár remekül kezdett A tartalékos egyetemisták nem tudtak jelentős ellenállást kifejteni. Minden negyedben a hazaiak fölényben játszottak, és ilyen arányban is megérdemelten győztek.

DOMBÓVÁR: TURSICS 21/9, Lee 19/9, BALOGH 7/3, ECSERI 13, POLSTER 16, Cs: Kováts -, PANTA 16/3, Trupp -, Szili 3/3, Krasznai -. Edző: Meszlényi Róbert.

SMAFC: Palotai P. 5/3, Szlávik J. 2, Pojbics 14, Vavra P. 13, Rasic 4, Cs: Kotlik 2, Csátaljay 8/6, Bausz -, Csontos -, Szlávik B. 11. Edző: Sterbenz Tamás.

NATURTEX-SZEDEÁK - SOPRONI ÁSZOK KC 87:82 (19:30, 30:15, 17:21, 21:16)

Nagyon jól kezdődött a találkozó soproni szempontból. Sajni és Stan a palánkok alatt úr volt, és Bosznics jól mozgatta társait. Az első negyed végére 11 pontos volt a soproni előny. A második negyed fordítottja volt az elsőnek. A hazaiak Drahos és Deák pontjaival fordítani tudtak, a félidőben már ők vezettek négy ponttal. A harmadik negyed kiegyenlített erők harcát hozta, és Bosznicsék kiegyenlítették a találkozó állását. A befejező játékrészben megint az Ászok került előnybe Bakonyi tripláival, de a szegedi Balogh 1,5 perccel a vége előtt ismét visszavette a vezetést. Az ideges hangulatú utolsó másodpercekben a Szeged meg tudta tartani előnyét.

SZEGED: Balogh 6, Tanács 2, GREEN 21/9, PÁVLICZ 15, DEÁK 20/3, Cs: Drahos 11, Buzás 7, Nyilas 5. Edző: Bonifert Domonkos.

SOPRON: BOSZNICS 22/6, Mérész 7, BAKONYI 19/9, SAJNI 14, Stan 8, Cs: Lakatos 4, Körtélyesi 8, Kocsis -. Edző: Kmézics Zorán.

ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD - SOPRONI POSTÁS-TABÁN TRAFIK 60:73 (16:25, 15:17, 18:18, 11:13)

2001. április 8-án játszott mérkőzés

Az első negyedben már jelentős előnyt szerzett a soproni csapat, főleg Csákány volt elemében. A hazaiak sok könnyűnek látszó helyzetet elhibáztak, amiből a gyors soproniak könnyű kosarakat szereztek. Hiába volt a KSC-nek jó sorozata, mert utána ismét az Ambrus és Csákány vezette Postás lányok kerekedtek felül, és a félidőre kialakították a 13 pontos vendég előnyt. Kemény játék folyt a pályán a harmadik negyedben. Egyik csapat sem tudott a másik fölé kerülni, amit a kiegyenlített eredmény is mutatott. A befejező negyedben a soproniak már 66:49-re is vezettek, de egy jó rohammal a KSC felzárkózott 67:57-re. A befejező percekben aztán ismét Ambrus és Csákány dobott pontokat, amivel véglegesen eldöntötték a negyeddöntő sorsát, 3:1 arányban a Soproni Postás diadalmaskodott.

SZEKSZÁRD: Bulatova 5/3, Vidovics 2, Nyirő 8, Sztojkovics 7, KAJDACSI 11, Cs: Tóth 10, Lódi 7, Kravcsuk 10/6, Papp -, Edző: Újhelyi Gábor.

SOPRON: Bajkusa 11/3, CSÁKÁNY 24/3, Fodor 4, AMBRUS 13, HIRAKOVÁ 10, Cs: Radnóty 2, Mészáros 6/6, Russai 3/3. Edző: Magyar András.