CyberPress
közéleti magazin
cyberpress@sopron.hu
2024. november 22., pĂ©ntek, Cecília napja


Irodalmi Kávéház

Intranet Galéria

Apróhirdetések

Képeslapok

Soproni Képindex

Polgármesteri Hivatal

ZÓNÁK
Főoldal
Lapszemle
  Lapszemle
Kultúra
  KultúrVáros
  Lélektől lélekig
  SzínházVilág
  Soproni Ünnepi Hetek
  Borváros
Regionális kulturális programajánló
  Színház
  Kiállítás
  Rendezvények
  Hangverseny-Zene
Cyber Kurír
  Hírek - események
  Szomszédvár - Régió
  Soproni Snassz
Európai Unió
  EU
Cyber hírek
  Közélet
  SopronMedia
  Városháza
  Sport
Szórakozás
  Fesztiválgájd
  HangFal
  Mi1más
  Diákélet - diákszáj
  ViccGödör
Gazdaság
  Kereskedelmi és Iparkamara
Sport - szabadidő
  Sportcentrum
  Száguldó Cirkusz
Tudomány-technika
  Űrvadász
  Egészség
Környezet
  Borostyán
  Egészség

Nyugati Kapu  

A város érdekeit tartjuk szem előtt

A város érdekeit tartjuk szem előtt
- mondja a Szövetség Sopronért Egyesület elnöke

A civil szerveződésből alakult Szövetség Sopronért Egyesület elnökét, dr. Szekeres Csabát feladatokról, a város érdekeiről, értékekről kérdeztük.
– Már az 1998-as választásokat megelőző időszakban is felmerült, hogy a szövetség jobbára csak az önkormányzati munkára koncentrál. A választások után úgy gondoltuk, célszerű volna a frakció és az elnökség munkájának szétválasztása. Tisztújító ülésünkön a héttagú elnökségbe nem került olyan személy, aki tagja a frakciónak. A másik, általam megfogalmazott cél az volt, hogy fontos lenne egy új, fiatalabb generációt is közel hozni a szövetséghez. Törekedtünk a politikai szereplők között az eredményesebb párbeszéd kialakítására. Ez utóbbi sikerült.
– Mi indokolta a korábbi koalíciós partner „leváltását”?
– Ennek több oka is van. Az előző ciklusban a képviselő-testületben a számarányokat tekintve nem alakult ki biztos többség. Nem lehetett fontos kérdésekben az ellenzék támogató szavazatai nélkül döntést hozni. Más tekintetben az akkori koalíciót belülről komoly ellentétek feszítették. A koalíciós partner nem fogadta el a szövetséget tartós politikai tényezőként. Erre jó példa volt a Vektor-ügy, amikor a polgármester ellen azért indulhatott fegyelmi eljárás, mert ehhez a koalíciós partner a támogatását adta. Ezt csak tetőzte, hogy a szövetséget az MSZP fiókszervezeteként kezdték emlegetni. Ez már akkor sem volt igaz, hiszen nekünk teljesen mindegy, melyik oldalról van partnerünk. Mi a város érdekeit tartjuk szem előtt.
– Mit jelent az, hogy nőtt az elfogadottságuk a pártok körében?
– Dr. Gimesi Szabolcs polgármesterré választásával 1994-ben civilek léptek a pályára. Akkor az MSZP volt az egyedüli párt, amely elfogadta a szövetség koalíciós ajánlatát. Más pártok egyértelműen visszautasították. Koalíciós partnerre viszont mindenképpen szüksége volt a szövetségnek. Két éve a polgármester úr újraválasztásával nyilvánvalóvá vált, hogy a szövetség tartósan megvetette a lábát a helyi közéletben. Sem a bal, sem a jobb oldal részéről nem merült fel a visszautasítás gondolata.
– Melyik oldalra sorolják magukat?
– Egyetértünk abban, hogy  helyi érdekeket nyilvánítunk meg, függetlenül az országos politikától. A politikai szereplők között nincs konszenzus abban a vonatkozásban, hogy a politikai palettán hol is van a helyünk. Úgy vélem, a szövetség által megjeleníteni kívánt értékek konzervatív értékek. A szövetséget a politikai palettán inkább jobbra érzem, mint balra. Besorolásunk tekintetében 2002-ig egységes álláspontot kell kialakítanunk, ha úgy tetszik, tükörbe kell néznünk.

Farkas Ciprián



2000. jĂşlius 11., kedd 00:00


címlap zóna archívum




© 1999-2007, Internet Sopron Egyesület