CyberPress
közéleti magazin
cyberpress@sopron.hu
2024. május 5., vasárnap, Györgyi napja


Irodalmi Kávéház

Intranet Galéria

Apróhirdetések

Képeslapok

Soproni Képindex

Polgármesteri Hivatal

ZÓNÁK
Főoldal
Lapszemle
  Lapszemle
Kultúra
  KultúrVáros
  Lélektől lélekig
  SzínházVilág
  Soproni Ünnepi Hetek
  Borváros
Regionális kulturális programajánló
  Színház
  Kiállítás
  Rendezvények
  Hangverseny-Zene
Cyber Kurír
  Hírek - események
  Szomszédvár - Régió
  Soproni Snassz
Európai Unió
  EU
Cyber hírek
  Közélet
  SopronMedia
  Városháza
  Sport
Szórakozás
  Fesztiválgájd
  HangFal
  Mi1más
  Diákélet - diákszáj
  ViccGödör
Gazdaság
  Kereskedelmi és Iparkamara
Sport - szabadidő
  Sportcentrum
  Száguldó Cirkusz
Tudomány-technika
  Űrvadász
  Egészség
Környezet
  Borostyán
  Egészség

Szomszédvár - Régió  

Oktatásügyi konferencia Kapuváron

Jubilál a kapuvári Felsőbüki Nagy Pál Gimnázium. A középfokú oktatási intézmény a héten emlékműsorral, iskolatörténeti vetélkedővel, kiállításokkal, sporteseményekkel ünnepli fennállásának 50. évfordulóját.
 
    Az ünnepségsorozat részeként szerdán a 2003-2004-es tanév nevelési és oktatáspolitikai feladatairól szóló szakmai konferenciát rendeztek a Városházán. A Győr-Moson-Sopron megye oktatási intézményeiből érkezett pedagógusok egyebek mellett a módosuló oktatási törvény, illetve a megye közoktatási helyzetéről tanácskoztak.
 
    ,,Jó iskola csak jó tanárokkal működhet, akik számára a nevelőmunka többet jelent a 45 perces tanóráknál” – mondta a fórum vendégeként köszöntőjében Ivanics Ferenc, a Győr-Moson-Sopron Megyei Közgyűlés alelnöke.
 
    Turbók Arnold Bertalan, az OKÉV Nyugat-Dunántúli Regionális Igazgatóságának igazgatója előadásában az Oktatási Törvény jövő év szeptemberéig várható változásai közül kiemelte: a jogszabály a korábbinál pontosabban definiálja majd az oktatás szereplőinek jogait, kötelességeit; mérsékli a tanulók óraszámát, és már biztos, hogy 2005-ben bevezetik a kétszintű érettségit. Mindez véleménye szerint szemléletváltást hozhat: az oktatás idővel jobban igazodhat a gyerekek igényeihez; a tanuló, a szülő és a pedagógus közötti kölcsönös bizalmon alapuló, tehát az eddiginél hatékonyabb együttműködést eredményezheti az oktató-nevelő munkában.
 
    Környei László, a Győr-Moson-Sopron Megyei Pedagógiai Intézet igazgatója rámutatott: az országos átlaghoz képest Győr-Moson-Sopron megyében kiugróan magas a továbbtanulók, valamint a nyelvvizsgát megszerzők aránya. Az Oktatási Törvény várható módosításáról szólva elmondta: a jogszabály szerint minden településnek a szakképzés fejlesztésére irányuló intézkedési tervet kell készítenie. Ahhoz, hogy a képzésben a kereslet, a kínálat és a munkaerőpiaci igény találkozzanak, a megyék együttműködésére van szükség.

Tóth Anita Lilla



2003. október 09., csütörtök 23:59


címlap zóna archívum




© 1999-2007, Internet Sopron Egyesület